Loov Meister

Hei! Mina olen Lotta!

Ettevõtja, meisterdaja, kahe väikelapse ema ja ideedegeneraator, kes on pühendunud sinusuguste loovate meistrite toetamisele nende ettevõtlusteekonnal.

Kuidas ma loomeettevõtjate toetamiseni jõudsin?

See on midagi, mida olen mingis mõttes algusest peale teinud… Juba mu meisterdamisteekonna päris alguses hakati minu poole nõu saamiseks pöörduma. Lisaks olen alati võimalusel leidnud hetke, et kasvõi Instagramis silma jäänud kaasteeliste imelisi projekte kommenteerida ja neile poolehoidu avaldada.

Muide… Julgustan ka sind seda välja ütlema, kui midagi ägedat silma jääb! Vahel on võib-olla just sinu kommentaar see, mida see inimene jätkamis-motivatsiooni leidmiseks hädasti vajab. Me ei ole konkurendid… vaid kaasteelised!

Kuna olen 1000-liikmelise loovaid meistreid koondava Facebookigrupi üks administraatoritest, siis on mõtted pidevalt selle ümber keerelnud, et kuidas kogukonnale võimalikult palju lisaväärtust luua. Näiteks pühendasin oma detsembrikuu silmapaistvate tegijate tunnustamiskonkursi #AastaTagasivaade2022 korraldamisele.

Nö põhifookusega hakkasin loomeettevõtjate toetamisega tegelema 2023. aasta alguses. Seoses kolmanda lapseootusega sai mu töötoast lastetuba ja olin valiku ees:

  • kas rentida ruumid ja palgata oma meisterdamis-ettevõttesse (Loov Soov) lisatöötaja, et saaksin ise turundusele, tootearendusele jms keskenduda või
  • teha teoks alatine unistus ning astuda coachingu, mentorluse ja koolituste maailma.

Tundsin, et just viimane on see, mis mulle hetkel suurimat naudingut pakub. Olin ka varem märganud, et iga kord kui mõni meister minu poole turundusalase või brändi kasvatamisega seotud küsimustega pöördub, löövad mu silmad eriliselt särama. See on tohutult võimas tunne kui saan aidata kellegi elus positiivset muutust luua! 

Nii liitusingi tasulise mentorlusprogrammiga ja hakkasin lisakoolitusi läbima, et saaksin loomeettevõtjatest kliente võimalikult professionaalselt ja tulemuslikult aidata.

Õpi mind tundma vahva testi abil!

Millise valdkonnaga neist olen kõige pikemaajaliselt tegutsenud?​

Mentorlus on minu jaoks neist valdkondadest üks uusimaid. Olen olnud varasemalt mentoriks erinevate programmide raames (nt vahetusüliõpilaste programmi tudengitele jne). Inspiratsiooniks on palju ka mu ema, kes on aastaid turundusvaldkonnas mentorina tegutsenud.
Just! Kuigi naudin kõiki mainitud valdkondi, on just turundusalased seminarid ja programmid need, millest olen enim osa võtnud. Ka kogemusi on siin valdkonnas palju - alates Eesti suurima noortekonverentsi Lahe Koolipäev turundusjuhiks olemisest kuni Viljandi Pärimusmuusika Festivali turundusjuhi assisteerimiseni. Põnevaimaks pean alternatiivturundust (guerilla marketing)
Proovi uuesti! Tootearendus on ülipõnev valdkond, mis mind pikalt paelunud on, kuid kõige rohkem kogemusi on mul ühes teises valdkonnas 😉

Oluliseim põhjus, mis mind ettevõtlusega alustamisel motiveeris?

Just nii! Alustasin ettevõtlusega beebi kõrvalt, sest tahtsin tunda end ka väljaspool kodu kasulikuna. Meisterdamine on mõnus teraapia, mis aitab akusid laadida ning tundsin, et saan seeläbi klientidele nii palju kasu luua. Võtsin peale lapse sündi end töötuna arvele, läbisin beebi kõrvalt uuesti ettevõtluskoolituse, taotlesin edukalt täismahus Ettevõtlusega Alustamise Toetust (EVAT) ja saingi oma asjaga pihta hakata! 😊
See on ka kindlasti oluline, kuid see polnud suurimaks ajendiks 🙂 Laste kõrvalt on kodust töötamise võimalus just endale sobivaimal ajal siiski väga mõnusaks osutunud. Naudin seda täiega!
Alustasin vanemahüvitise ajal, seega sissetuleku pärast ma õnneks muretsema ei pidanud. Meisterdamisteekonnal ei ole minu jaoks raha kunagi peamine motivaator olnud (kuid sellegi poolest on tohutult hea tunne iseenda tööandja olla!)

Millele ma oma meisterdamis-ettevõtte Loov Soov tootevalikuga keskendusin?

Pulmakorraldusest olen kunagi unistanud küll, kuid pulmade dekoreerimisega pole seni tegelenud. Imetlen selles valdkonnas teiste tegijate töid!
Just nii! Pühendusin lastele praktiliste kinkide loomisele. Nimelised helkurloomad, pimedas helendava kirjaga personaalsed rahakassad, vahetatavate numbritega minisünnipäevade fotokomplektid ja palju muud... Lapsed on nii ägedad ja lausa lust on nende päevad veelgi erilisemaks teha!
Proovi veel! 🙂 Pean tunnistama, et ma ei ole ise kuigi usin aksessuaaride ja ehete kandja... Oma tootevalikuga keskedusin millelegi enda jaoks tuttavamale.

Mille kirjutamisega mulle hobikorras tegeleda meeldib?

Seekord mitte. Minust on rohkem artikleid kirjutanud kui ise neid valmis teinud olen... Pressiteadete kirjutamisi on ikka ette tulnud, kuid nendestki vormib päris ajakirjanik ise artikli valmis. Proovi korra veel! 🙂
Vot lasteraamatuid ma veel kirjutanud ei ole. Või noh... käsikirjast (sahtlisse kirjutamisest) need kaugemale pole jõudnud. Muide, mu esialgne äriidee oligi hakata personaliseeritud lasteraamatutega tegelema hakata.
Just nii! Tänu Kadri Voorandile jõudis üks mu luuletus ("Aga tule") isegi laulupeole! 😱 18-aastasena andsin välja oma I luulekogumiku, hiljem olin kaasautor ka ühiskogumikus. See maailm on toonud minuni palju ägedaid kogemusi alates Vikerraadio Luulelahingus osalemisest persoonilooni ajakirjas jne!

Minu teekond loomeettevõtluses

Olen ka ise loomeettevõtlusega tegelenud. Võtsin algusest peale suhtumise, et meisterdamisest saab minu põhisissetulek. Nii ka läks – väga kiirelt leidsin oma niši, jõudsin esimese tegutsemiskuuga enam kui 200 kliendini ning paar kuud hiljem hakkasin endale palka maksma. 

Pühendasin lugematul hulgal tunde ettevõtlust toetavate teemade kohta õppimisele ja ka meisterdades kuulasin tihti teemakohaseid podcaste. Tunnen, et see pidev juurde õppimine oli (lisaks õigesti valitud turundusmeetoditele ja nišile) minu edu võti. Leidsin tänu katsetamisele ja eeltööle enda jaoks üsna kiirelt toimivad turundusviisid ja lojaalsed kliendid. 

Shopping Cart